O MNĚ

 

Jmenuji se Jana.  Jsem grafická designérka a pod "značkou" Štumbyna tvořím malé doplňky na svatbu, rozlučku se svobodou i pro radost. Placky, magnetky, zrcátka, samolepky a tisky.

Ale hlavně mě baví tvoření a právě proto vznikl tento blog. A tak sem přidávám návody, které vznikají při mých večerech se skleničkou vína a filmem. Návody, které jsem vyzkoušela, upravila nebo vytvořila a přijdou mi,

že stojí za příspěvek.

Jak to celé začalo?

Asi před dvěma lety jsem si koupila knížku "zero waste" a ta mi dost ovlivnila život. Začala jsem uklízet, třídit a zbavovat se nepotřebných věcí.

Z naší domácnosti zmizelo spoustu spotřebičů a naopak přibyly koše na tříděný odpad a kompost.

Ale co mě zajímalo ještě víc, bylo vyrábění kosmetiky a drogerie. A tak jsem absolvovala víkendový kurz výroby domácí kosmetiky a už to jelo.

Nákupy surovin, knížky, články a další kurzy. Z každé dopotřebované kupované věci mám radost a naše polička v koupelně se začíná plnit skleněnýma dózičkama plnýma domácí kosmetiky. Ne všechno je nutný vyměnit. Voňavku prostě nedám! Ale spousta věcí se vyrobit dá a je to tisíckrát lepší.

 

Takže já už teď vím:

Že čaj si je lepší uvařit z bylinek, které nasbírám na louce. Že prací gel si vyrobím za pár minut. Že krém si můžu udělat sama a tím pádem vím, co si každý den mažu na obličej. Že ocet je nejlepší kondicionér a aviváž vlastně taky. A právě o tom je můj blog.

SLEDUJ:
ŠTUMBYNA
GrafiČka
Designérka
kreativec