top of page

TABLETY DO WC

Aktualizováno: 21. 2.

Jestli jste hledali nějakou alternativu kupovaného čističe záchodu, tak tohle je přesně ono. K výrobě vám stačí jen 3 suroviny. Použití je super jednoduché a tablety uvolní i špínu na kterou normálně štětkou nedosáhnete.


Co budeme potřebovat?

- 40 kapek éterického oleje

- rozprašovač s vodou


Suroviny seženete na mém e-shopu.


Postup:

V misce smícháme sodu s kyselinou. Pak postupně přidáváme éterický olej s vodou a pořádně mícháme. Vody se nesmí dát moc velké množstí, jinak vám tablety ve formě vyšumí. Když je směs lehce vlhká, nandáme ji do silikonových forem a pořádně umačkáme. Necháme schnout cca 2 hodiny (klidně nechte i déle) a potom vymačkáme z formy a přendáme do vzduchotěsné nádoby.


Použití:

Tabletu vhodíte do wc a necháte vyšumět. Pak záchod umyjete štětkou a je to (pro lepší účinek můžete přilít trochu octa). Na mytí prkýnka je skvělej citrónovo - octový čistič.
13 575 zobrazení

2 Comments


Kateřina Krupová
Kateřina Krupová
Apr 01, 2021

Super! Já zatím zkoušela jen šumivky do koupele, tak tohle je výzva. Tip: Kromě ekokozy je super také stránka netoxická domácnost.

Like

p.a.j.a.k
Nov 07, 2019

Hezký den,

chtěla bych se zeptat, zda mají tablety po vhození do záchoda šumět? Podle popisu tedy ano, nicméně ty moje se jen začnou rozpouštět na dně, bez nějakého šumění. Vody jsem přitom stříkla asi jen 4x. I tuhnutí v lednici trvalo déle a aby se tablety daly vyklepnout a ne vydrolit, musela jsem je tam nechat x dní. Tušíte, kde by mohla být chyba?

Předem moc děkuji, Pavla

Like
bottom of page